Profesjonalny zespół
Audyty energetyczne realizowane są przez audytorów należących do Zrzeszenia Audytorów Energetycznych i należących do grona ekspertów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zastanawiasz się nad termomodernizacją swojego domu w ramach programu „Czyste Powietrze”? To świetna decyzja, ale pamiętaj o jednym kluczowym kroku: AUDYCIE ENERGETYCZNYM!
Dzięki audytowi energetycznemu możesz otrzymać do 100 % większe dofinansowanie niż bez niego.
Ponadto, jeśli planujesz kompleksową termomodernizację swojego budynku, to audyt energetyczny staje się OBOWIĄZKOWY. To ważny etap w procesie poprawy efektywności energetycznej, który pozwala zidentyfikować najlepsze rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.
Próg dochodów:
(Najwyższy poziom dofinansowania)70 000 zł
120 000 zł
50 000 zł
100 000 zł
40 000 zł
70 000 zł
Każdorazowo audyt energetyczny do programu „Czyste Powietrze” realizowany jest dwuetapowo:
Wizja lokalna audytorów należących do
Zrzeszenia Audytorów Energetycznych
Audytorzy podczas wizji przeprowadzają wywiad z właścicielem nieruchomości i sporządzają raport w wersji elektronicznej. Poruszane są kwestie związane z konstrukcją obiektu, aktualnego systemu grzewczego i omawiane są planowane warianty termomodernizacyjne jakie chce wdrożyć właściciele obiektu.
Realizowane są niezbędne pomiary obiektu, które pozwolą odwzorować obiekt w wersji 3D. Do pomiarów wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt – dalmierz Leica BLK 3D, dron DJI Matrice 30T, kamera termowizyjna Flir E96
Opracowanie dokumentacji
Etap ten trwa do 5 dni roboczych. Podczas tego okresu sprawdzane są możliwości wdrożenia termomodernizacji, badane są przenikalności cieplne i obliczane odpowiednie grubości izolacji termicznej, tak aby dostosować obiekt to aktualnych Warunków Technicznych.
Po zakończeniu audytu energetycznego, kompletna dokumentacja trafia do klienta w wersji papierowej oraz elektronicznej.
Profesjonalny zespół
Audyty energetyczne realizowane są przez audytorów należących do Zrzeszenia Audytorów Energetycznych i należących do grona ekspertów Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Przedsiębiorco, nadszedł czas na dostosowanie się do nowych standardów dotyczących efektywności energetycznej.
Nowa Dyrektywa (UE) 2023/1791 nakłada na wszystkie firmy, niezależnie od ich rozmiaru, obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego
Nowa Dyrektywa (UE) 2023/1791 dotycząca efektywności energetycznej wprowadza szereg nowych wymogów, które państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą wdrożyć. Jej główne cele obejmują:
1. Redukcja zużycia energii: Obniżenie końcowego zużycia energii o 11,7% do 2030 roku.
2. Roczne oszczędności energii: Wymóg osiągania rocznych oszczędności energii na poziomie 1,3% w latach 2024-2025, 1,5% w latach 2026-2027 i 1,9% od 2028 roku.
3. Renowacja budynków publicznych: Administracje publiczne muszą odnawiać 3% powierzchni swoich budynków rocznie.
4. Wsparcie dla klientów wrażliwych: Skupienie na poprawie efektywności energetycznej dla wrażliwych konsumentów i osób dotkniętych ubóstwem energetycznym.
5. Systemy zarządzania energią: Obowiązkowe audyty energetyczne dla firm zużywających powyżej 10 TJ rocznie oraz wdrożenie systemów zarządzania energią zgodnych z normą ISO 50001 dla firm zużywających powyżej 85 TJ rocznie.
6. Monitorowanie centrów danych: Nowe wymogi monitorowania wydajności energetycznej centrów danych.
7. Lokalne plany ogrzewania i chłodzenia: Promowanie tworzenia lokalnych planów w większych gminach.
Te wymogi mają na celu zwiększenie efektywności energetycznej i wsparcie transformacji energetycznej w krajach UE.
Jesteś zainteresowany oferowanymi przez firmę KLS usługami lub chcesz zapisać się na dostępne szkolenia? Masz wątpliwości co do ich doboru lub chcesz skonsultować się w zakresie naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu!
Dziękujemy, przyjeliśmy twoje zgłoszenie. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak będzie to możliwe.
ul. Michała Wołodyjowskiego 8 98-300 Wieluń
8:00 - 16:00