kls-solutions.pl Reviews with ekomi-pl.com
04

Badanie szczelności budynków

Masz juz własny dom marzeń?

Teraz czas na kolejny krok – Blower Door Test. Badanie, które pozwoli Ci zagłębić się w każdy zakamarek swojego budynku, odkryć ukryte nieszczelności i podnieść komfort życia na wyższy poziom.

animation

Blower DoorTest to klucz do szybkiej reakcji i naprawy wszelkich nieszczelności.


Dzięki niemu twój dom stanie się bardziej efektywny energetycznie, co przekłada się na niższe rachunki za energię i jeszcze większą przyjemność z korzystania z własnego miejsca.

 

Nie trać czasu, przeprowadź badanie szczelności Blower Door Test i zyskaj pełną kontrolę nad jakością swojego domu!

Jak wygląda badanie szczelności?

Badanie szczelności Blower Door jest niezwykle skuteczną metodą identyfikacji i lokalizacji nieszczelności w budynku, co pozwala na ich skuteczne usunięcie i poprawę efektywności energetycznej.

01
Krok 01

Przygotowanie budynku do badania

W pierwszym kroku konieczne jest przygotowanie budynku do testu. Zamykane są wszystkie drzwi oraz uszczelniane otwory wentylacyjne.

02
Krok 02

Instalacja wskaźnika ciśnienia

Wskaźnik ciśnienia połączony z wentylatorem generującym przepływ powietrza instalowany jest w otworze na drzwi

03
Krok 03

Wprowadzenie wentylatora

Zadaniem wentylatora jest tworzenie nadciśnienia i podciśnienia w budynku podczas badania.

04
Krok 04

Kalibracja

Każdorazowo przed badaniem wentylator jest kalibrowany, aby zapewnić dokładny pomiar różnicy ciśnień

05
Krok 05

Pomiar

Po przeprowadzonej kalibracji wentylatora rozpoczyna się pomiar. Wentylator wytwarza przepływ powietrza, tworząc różnicę ciśnienia między wnętrzem obiektu, a przestrzenią zewnętrzna. Podczas wytwarzania nadciśnienia lub podciśnienia, przyrządy pomiarowe rejestrują ilości powietrza, które przepływa przez nieszczelności budynku.

06
Krok 06

Analiza wyników

Dzięki uczestnictwu w szkoleniach KLS zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci stać się lepszą wersją siebie.

07
Krok 07

Identyfikacja nieszczelności

Test szczelności wspomagany jest badaniami termowizyjnymi kamerą Flir E96, aby zidentyfikować konkretne miejsca, w których występują nieszczelności.

08
Krok 08

Analiza wyników

Po zakończeniu testu Blower Door tworzony jest raport zawierający wyniki pomiarów, w tym informacje o poziomie szczelności budynku. Raport ten stanowi podstawę do dalszych działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynku.

Jesteś zainteresowany oferowanymi przez firmę KLS usługami lub chcesz zapisać się na dostępne szkolenia? Masz wątpliwości co do ich doboru lub chcesz skonsultować się w zakresie naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu!

Dziękujemy, przyjeliśmy twoje zgłoszenie. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak będzie to możliwe.

logo

ul. Michała Wołodyjowskiego 8 98-300 Wieluń

Formularz kontaktowy

kontakt