kls-solutions.pl Reviews with ekomi-pl.com
05

Inspekcje dronami

Jak wygląda inspekcja

01

Inspekcja Wizualna

Dron jest wyposażony w kamery wizyjne, które pozwalają na wizualną inspekcję paneli fotowoltaicznych oraz innych elementów instalacji, turbin wiatrowych, napowietrznych linii energetycznych oraz dachów budynków. Operator drona może badać stan paneli, ram, pokrycia dachowego, obróbki blacharskiej, rynien, kominów, słupów, izolatorów, przewodów, konstrukcję turbiny, łopatki, połączenia i inne komponenty pod kątem ewentualnych uszkodzeń, zanieczyszczeń lub problemów związanym z użytkowaniem.

Dron
02

Inspekcja Termowizyjna

Kamery termowizyjne na dronie pozwalają na monitorowanie temperatury paneli fotowoltaicznych, elementów linii energetycznych, dachu. To pozwala na wykrycie ewentualnych uszkodzeń, korozji, przegrzewania izolatorów czy problemów, takich jak nadmierny nagrzew czy uszkodzenia paneli.

03

Zdjęcia i Nagrania Wideo

Dron może wykonywać zdjęcia i nagrania wideo, które dostarczają dokumentacji z inspekcji. Te materiały mogą być używane do późniejszej analizy oraz do tworzenia raportów.

04

Analiza Wyników

Po zakończeniu inspekcji operator drona analizuje zebrane dane. Identyfikowane są ewentualne problemy, uszkodzenia lub konieczność konserwacji.

07

Monitorowanie Postępów

Dron może być wykorzystywany do monitorowania postępów i oceny skuteczności przeprowadzonych działań naprawczych lub konserwacyjnych.

06

Planowanie Napraw i Konserwacji

Na podstawie wyników inspekcji tworzy się raport zawierający informacje o stanie farmy fotowoltaicznej, turbiny wiatrowej, napowietrznych linii energetycznych czy dachów budynków. W raporcie mogą znaleźć się zalecenia dotyczące napraw i konserwacji.

05

Raportowanie i Zalecenia

Na podstawie wyników inspekcji tworzy się raport zawierający informacje o stanie farmy fotowoltaicznej, turbiny wiatrowej, napowietrznych linii energetycznych czy dachów budynków. W raporcie mogą znaleźć się zalecenia dotyczące napraw i konserwacji.

Rozwiązania dla Twoich potrzeb

Farmy fotowoltaiczne

Inspekcja dronem farm fotowoltaicznych pozwala na szybką, dokładną i efektywną ocenę stanu technicznego tych instalacji, co przyczynia się do ich efektywności i wydajności oraz zapobiegania ewentualnym awariom.

Infrastruktura elektroenergetyczna

Inspekcja dronem napowietrznych linii energetycznych pozwala na szybką, dokładną i bezpieczną ocenę stanu technicznego infrastruktury elektroenergetycznej, co przyczynia się do utrzymania jej w sprawności oraz zapobiegania ewentualnym awariom i przerwom w dostawie energii elektrycznej.

Dachy

Inspekcja dronem dachów budynków pozwala na dokładne i skuteczne zidentyfikowanie problemów związanych z dachem, co umożliwia szybkie działania naprawcze i utrzymanie dachu w dobrym stanie. Jest to również bezpieczna alternatywa dla tradycyjnych inspekcji wykonywanych przez pracowników na dachu.

Turbiny wiatrowe

Inspekcja dronem turbin wiatrowych pozwala na szybką, dokładną i bezpieczną ocenę stanu technicznego tych konstrukcji, co przyczynia się do utrzymania ich w sprawnym działaniu oraz zapobiegania ewentualnym awariom.

Jesteś zainteresowany oferowanymi przez firmę KLS usługami lub chcesz zapisać się na dostępne szkolenia? Masz wątpliwości co do ich doboru lub chcesz skonsultować się w zakresie naszej oferty? Zapraszamy do kontaktu!

Dziękujemy, przyjeliśmy twoje zgłoszenie. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak będzie to możliwe.

logo

ul. Michała Wołodyjowskiego 8 98-300 Wieluń

Formularz kontaktowy

kontakt